Odsłonięcie muralu na Pawilonach - 26.X.2015 r.

≡ 27 październik, 2015

Slow Art Events to inicjatywa, która ma na celu pokazanie, że zamiast ciągłej gonitwy i stresu, lepiej zwolnić i czerpać radość z życia. Ponadto projekt promuje młodych artystów i udostępniania im przestrzeń twórczą.

Jedną z odsłon Slow Art Events był konkurs Mural Slow Art, którego zwyciężczynią została Magda Śniadkowska, architektka wnętrz i absolwentka łódzkiego ASP. Nagrodą główną był tablet graficzny Wacom, voucher na kursy dokształcające w Warszawskiej Szkole Reklamy i realizacja projektu muralu na warszawskich Pawilonach.

We wtorek 20 października 2015 r. na Pawilonach rozpoczęły się prace nad wykonaniem najlepszego muralu. Ekipa malarzy zużyła 23 litry farby fasadowej, zamalowała 50 m2 ściany i (pomimo złej pogody), wywołała spore zainteresowanie przechodniów.

Gotowy mural na Pawilonach

- Chociaż zostawiliśmy uczestnikom wolną rękę do interpretacji konkursowego hasła i tak zaskoczyła nas różnorodność nadesłanych prac. Wybór nie był prosty, ale projekt laureatki jednogłośnie zachwycił całą komisję. Sztuka uliczna zawsze była zaangażowana w niesienie ważnych treści, jej charakter często był kontrkulturowy i antykonsumpcyjny. Praca Magdy doskonale wpisuje się w tę tradycję, jest dopracowana wizualnie, a poza tym niesie dobre przesłanie. Zwolnij, rozejrzyj się, a może dostrzeżesz wartość codzienności – mówi Andrzej Sągin, manager Slow Art i pomysłodawca konkursu.

Mural jest już gotowy, huczne odsłonięcie odbyło się w poniedziałek 26 października 2015 r., więc wszystkich zainteresowanych wielkoformatowym malarstwem ściennym i rozstrzygnięciem konkursu zapraszamy na spacer do warszawskich Pawilonów.

Patronami wydarzenia są: Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawska Szkoła Reklamy i firma Transit.pl. Mural zrealizowała grupa Live Media Crew.

Odsłonięcie muralu na Pawilonach - 26.X.2015 r.