Studenci WSR z wizytą w siedzibie Polskiego Radia

≡ 30 marzec, 2016

Każdego roku w ramach zajęć dodatkowych organizowane są warsztaty radiowe odbywające się w siedzibie Polskiego Radia. Uczestnicy dzięki prowadzącym - Katarzynie Fürst-Wojtkowskiej, Justynie Majchrzak i Kubie Marcinowiczowi oswajają się z mikrofonem, nabywają umiejętności dziennikarskie oraz pracują nad dykcją i poprawnością wypowiedzi. W tym roku ilość chętnych przekroczyła limit miejsc, co spowodowało utworzenie się kolejnej grupy!

Pierwsze zajęcia rozpoczynały się od zwiedzania siedziby radia. Każde studio posiada wystrój dobrany do tematyki programu, który jest z niego nadawany. Wycieczka jest idealną okazją, aby przyjrzeć się „od kuchni” audycjom nadawanym w radiu oraz pracy dziennikarzy i całego zespołu redakcyjnego. Krótka przerwa, a następnie… rzucenie na głęboką wodę! Każdy ze słuchaczy, dzięki dwuminutowej wypowiedzi nagrywanej przez prowadzących miał okazję poczuć się jak autor własnej audycji. Stresujące, a jednocześnie ekscytujące doświadczenie wywołało niemałe poruszenie uczestników. Każde nagranie podsumowane zostało wskazówkami naprowadzającymi na doskonalenie umiejętności dziennikarskich. Uśmiech towarzyszący przy wyjściu potwierdził zadowolenie słuchaczy oraz studentów. A to dopiero pierwsze spotkanie w tym semestrze!

Poniżej kilka zdjęć z warsztatów w radiowej Czwórce:
Warsztaty Polskie Radio Warsztaty Polskie Radio Warsztaty Polskie Radio

Studenci WSR z wizytą w siedzibie Polskiego Radia