KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży

≡ 19 maj, 2017

Początek czerwca zapowiada się bardzo filmowo! Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich kinomaniaków, osoby ciekawe kulis powstawania produkcji telewizyjnych i filmowych oraz najnowszych technologii na KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży! My też tam będziemy! :)

Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach. Z wzajemnością. Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie.

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży, Warszawska Szkoła Reklamy

YOUNG VIBES – pokaz filmów stworzonych przez młodych.

Specjalny pokaz filmów zrealizowanych przez młodzież już 8.06.2017 w kinie Luna o godzinie 19:00.

Młodzi twórcy zaprezentują na nim własne produkcje. Organizatorzy z kolei, dołożą wszelkich starań aby w pełni odwzorować klimat największych światowych festiwalów filmowych. Mistrzowie kina są nieśmiertelni, podobnie jak kanon filmowy. Jednak to co napędza kinematografię to powiew świeżości. Fala młodych, niepokornych i wyzwolonych twórców nadciąga i zaprezentuje zupełnie nowy wymiar kina.

Będzie czerwony dywan, ścianka i glamour. Wieczór uświetni występ grupy BCA Flash. Zaś po projekcji After Party „Szpilki i lakiery” w asyście autorów filmów festiwalowych. Zapowiada się szampańska zabawa. Kino w Trampkach od początku swojego działania zrzesza młodzież. W końcu to oni tworzą festiwal. Stąd pokaz „YOUNG VIBES”, będący specjalnym ukłonem w ich stronę.

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży, Warszawska Szkoła Reklamy

GALA NAGRODZONYCH 10.06.2017

KINOTEKA plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, FILMLAB otwarty od 15:30 do 19:30.

Podczas Gali Nagrodzonych poznamy zwycięzców i obejrzymy nagrodzone przez jurorów filmy. Poza konkursem odbędzie się również projekcja filmu animowanego naszego absolwenta Radosława Łukaszka pod tytułem “Mleko”. Po nowinki ze świata planu filmowego* zapraszamy na FILMLAB:* będzie można spotkać twórców i profesjonalistów, którzy opowiedzą i pokażą, jak powstaje kino. FILMLAB będzie otwarty godzinę przed galą i godzinę po gali we foyer Kinoteki. Będzie tam można dowiedzieć się co nieco o goglach rzeczywistości wirtualnej, technologii mocap, jakich kamer i obiektywów używa się na planie, jak wyglądał plan najnowszej produkcji Koi Studia dla młodych widzów „Tarapaty”, jak robi się charakteryzację na planie. Po co na planie jest kran, co to jest black magic, do czego używa się green screenu?

Podczas wydarzeń na WSR-owym stoisku zaprezentujemy sprzęt filmowy i fotograficzny jakim dysponujemy. Będziemy odwzorowywać i pokazywać jak powstały sceny z kultowych filmów! Każdy będzie mógł się wcielić w rolę aktora jak i operatora. Największą atrakcją będzie kran, który patrz na świat z góry!

Partnerami wydarzenia są: Warszawska Szkoła Filmowa, Warszawskie Liceum Filmowe, Liceum Kreacji Gier Wideo, grupa BCA Flash, Wyższa Szkoła Artystyczna, Warszawska Szkoła Reklamy i Studio SlowArt oraz warszawskie festiwale filmów młodzieżowych: X Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych organizowany przez Stowarzyszenie Serduszko z Warszawy, Festiwal Filmowy w Kochanowskim organizowany przez XXVIII LO im. Kochanowskiego oraz Festiwal Ludzi Aktywnych Kulturalnie organizowany przez XXXIV LO im. Cervantesa.

Więcej informacji na - www.kinowtrampkach.pl

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży