Michał Słomka

Michał SłomkaAsystent studia filmowego

Pracuje w WSR od: 2014 roku

WSR jest dla mnie:

Szczerze powiedziawszy, Warszawska Szkoła Reklamy jest dla mnie drugim domem. Pracują tu fantastyczni ludzie, którzy dają dużo ciepła, humoru, motywują do pracy. WSR jest także dla mnie osobiście świetnym miejscem rozwoju w branży. Dzięki ciągłym zadaniom (nie tylko z dziedziny filmu) łatwiej jest mi opanować stresujące momenty w pracy. Montując różne reportaże mam coraz szerszy wachlarz opcji montażowych. Jako operator mam ciągły kontakt z kamerą, dzięki czemu mój warsztat operatorki nie słabnie, lecz wręcz przeciwnie - polepsza się.

Według mnie misją Warszawskiej Szkoły Reklamy jest danie młodym ludziom (ale i nie tylko) zastrzyk kreatywnego myślenia. WSR daje także możliwość samorozwoju i przede wszystkim szansę na zarabianie dużych pieniędzy przy robieniu tego, co się naprawdę lubi.

Moje początki w WSR:

Przede wszystkim będąc jeszcze słuchaczem WSR zostałem zauważony przez prezesa Artura Waczko jako osoba bardzo energiczna, nietypowa oraz chętna do realizowania wszelakich projektów. Na I roku udało mi się wraz ekipą z grupy nakręcić krótkometrażowy film Impuls, który był kolejnym dowodem na to, że chcę kręcić, montować - czyli cały czas coś robić, tworzyć, realizować. Artur Waczko zauważył we mnie lidera grupy, który wciąga w pasję jaką jest realizowanie projektów filmowych. W marcu 2014 roku, kiedy byłem już absolwentem szkoły, Artur Waczko zaproponował mi pracę na stanowisku asystenta studia, w którym to opiekuje się studiem fotograficznym: przygotowuję studio do sesji zdjęciowych, jak i do zwykłych zajęć filmowych. Współpracuje także z redakcją Tv Południe, gdzie pełnie rolę operatora i montażysty.

Wykształcenie, doświadczanie:

Jestem absolwentem Akademii Filmu i Telewizji z dyplomem „montażysty” z oceną Bardzo Dobrą oraz absolwentem Warszawskiej Szkoły Reklamy na specjalizacji „Realizacja Filmowa i Telewizyjna”. Po ukończeniu AfiT-u i zrealizowaniu mojego pierwszego fabularnego filmu zrealizowałem jeszcze kilka projektów. Z tych ważniejszych dla mnie projektów mam na koncie:

Jestem także stałym montażystą i reżyserem w niezależnej grupie filmowej Film Busters, w której zajmujemy się Produkcją filmów fabularnych. Realizujemy filmy niezależne, offowe, etiudy i dyplomy studenckie, teledyski/wideoklipy, reportaże promocyjne. Film Busters gromadzi i wspiera aktywnych artystycznie ludzi. Film Busters jako niezależna grupa artystyczna została założona w 2010 roku w wyniku współpracy studentów – filmowców. Obecnie funkcjonujemy jako firma zajmująca się produkcją filmową. To właśnie obecnie Warszawska Szkoła Filmowa jest partnerem i współproducentem nowej produkcji Film Busters DYPTYK WARSZAWSKI. WSR wspiera projekt sprzętowo jak i medialnie.

O mnie (mniej formalnie):

Moje plany na przyszłość? Na chwilę obecną zrealizować film, który spodoba się szerszej publiczności i zostanie zauważony na festiwalach, a moimi planami na dalszą przyszłość jest realizowanie w Polsce produkcji na skalę Hollywood. Marzenie teoretycznie niemożliwe, ale w końcu od czego są marzenia..? Żeby w nie wierzyć :)

znak zodiaku:

przymiotniki które mnie opisują (zwierzę/przedmiot/kolor):

ulubiona książka/film/muzyka/hobby:

Z każdym dniem coraz bardziej jestem zadowolony z tego, że trafiłem pod skrzydła WSR-u jako jeden z pracowników. To miejsce dało mi wiele możliwości, a co najfajniejsze, nadal może dawać mi tych możliwości jeszcze więcej.

Z moich osobistych przemyśleń - marzy mi się stworzyć stałą ekipę filmową, z którą jak rodzina starzelibyśmy się realizując to kolejne produkcje filmowe.

Kontakt:

Michał Słomka