Plenery Warszawskiej Szkoły Reklamy

W wieloletniej działalności WSR co roku odbywa się kilka plenerowych wyjazdów rocznie. Były wśród nich wyjazdy kilkunastoosobowe, ale w najbardziej popularnych brało udział ponad 100 osób.

Plenery to bardzo ważne, ale też specyficzne przedsięwzięcia w życiu szkoły. Oczywiście pełnią one funkcje integracyjne i rozrywkowe, ale nigdy się do nich nie ograniczaliśmy. Przeciwnie, zawsze staraliśmy się połączyć atrakcje, zabawę i czas wolny z aspektami twórczymi i poznawczymi naszych wypraw. Wspólne wyjazdy są zawsze szansą na przywiezienie ciekawych zdjęć, obrazów, filmów, pierwszych lub zaawansowanych, dojrzałych dzieł, które mogą wzbogacić portfolio słuchaczy.

Szkoła organizuje plenery rysunkowe, malarskie, fotograficzne, filmowe, medialne oraz dziennikarskie. Zawsze staramy się wykorzystać miejsce, w którym się znaleźliśmy, jego specyfikę, charakter (lokalną kulturę, klimat, krajobraz, atrakcje).

W pierwszych latach istnienia szkoły kilka plenerów odbyło się w podwarszawskiej Wildze, natomiast najczęściej jeździmy do Zakopanego. Prawdopodobnie celem połowy wszystkich szkolnych było owo tajemnicze miasteczko pod Tatrami. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć, że najczęściej naszym wyrozumiałym gospodarzem jest tam Pan Jacek Kozicki, i to niezależnie od tego który pensjonat prowadzi. Do szkolnych legend weszły na zawsze plenery i zimowiska w XIX-wiecznym pensjonacie Modrzejów, którego… już nie ma (nie z naszej winy jakby co). Jest na szczęście, od kilku lat będący własnością Pana Jacka, dom wczasowy Biały Ślad oraz sąsiadująca z nim willa Jarowit, z zarządzającą tym obiektem Panią Ewa Osuchowską. Dziękujemy Wam, nasi ulubieni zakopiańczycy i polecamy się na przyszłość.

Dawno, dawno temu…

Wilga, wrzesień 1995 rok. Wilga, wrzesień 1995 rok. Wilga, wrzesień 1995 rok. Wilga, wrzesień 1995 rok. Zakopane, wrzesień 1999 rok.

Na drugim miejscu pod względem popularności wyjazdów jest Kazimierz Dolny nad Wisłą. Na dalszych miejscach znajdują się Toruń, ŁódźGdańsk. W ostatnich latach organizujemy również wyjazdy zagraniczne np. do Berlina i do zaprzyjaźnionej Szkoły Reklamy we Lwowie.

Zapraszamy do obejrzenia video-relacji z wyjazdu do Lwowa oraz Łodzi!

Więcej informacji na temat zaliczania plenerów tutaj

Oceń film:

Plenery Warszawskiej Szkoły Reklamy

  • Aktualnie 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena: 5.0/5 (1 głos)