10 powodów, dla których warto wybrać Warszawską Szkołę Reklamy

powody dla których słuchacze wybierają naszą szkołę

Praktyka przez duże „P

Warszawska Szkoła Reklamy od zawsze stawia na praktykę. Zajęcia mają za zadanie nie tylko efektywnie rozwinąć Twoje uzdolnienia, zainteresowania i pasje, ale także przygotować Cię do przyszłej pracy, do wykonywania konkretnych zadań zawodowych. Dlatego nad stosy wypracowań, esejów i referatów przedkładamy zrealizowane projekty i tworzenie portfolio. Dzięki naszym zajęciom łatwiej odnajdziesz się w przyszłej pracy, a nowe zadania i obowiązki niczym Cię nie zaskoczą. Staramy się nie tylko dostarczyć Ci narzędzi i umiejętności, ale i faktyczne pomagamy w znalezieniu zatrudnienia. Biuro Karier organizuje wszystkim Słuchaczom i Studentom praktyki zawodowe w firmach współpracujących ze szkołą.

Zaskakująca różnorodność dziedzin, specjalności, zajęć dodatkowych

W Warszawskiej Szkole Reklamy możesz zdobywać wiedzę i umiejętności na kursach, w policealnej szkole artystycznej lub na studiach. Możemy śmiało powiedzieć, że nasza oferta, mimo, że mieści się w ramach branży kreatywnej, jest bogata i różnorodna. Uczymy nie tylko grafiki, multimediów, fotografii czy filmu (w tym animowanego), strategii reklamowych, PR-owych i biznesowych, ale także dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Na co położyć akcent, w którym kierunku się rozwinąć? Decyzja czasem nie jest łatwa, możesz jednak sobie pomóc wypełniając Test predyspozycji. Oprócz tego dajemy naszych kursantom, słuchaczom i studentom możliwość doboru odpowiedniego trybu nauki (stacjonarny, weekendowy, niestacjonarny, mieszany), indywidualnego kształtowania planu zajęć oraz duży wybór zajęć fakultatywnych, dodatkowych i języków obcych (aż sześciu!). Jesteśmy prawdziwą szkołą wyborów, a decydujący głos należy do Ciebie.

Doświadczona kadra praktyków

Ponad 80% wykładowców to praktycy w branżach: medialnej, reklamowej, fotograficznej, filmowej, projektowej i graficznej, a także artyści i biznesmeni. Chcemy, aby przekazywana wiedza wynikała z osobistych doświadczeń naszych nauczycieli, trenerów i szkoleniowców zdobytych w praktyce, a nie tylko z książek i opracowań. Dlatego każdy z wykładowców realizuje autorski program nauczania dostosowany do potrzeb rynku pracy i zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zapewnia to wysoki standard nauczania i profesjonalne podejście do każdego przedmiotu.

Profesjonalne wyposażenie zawsze do dyspozycji

Kładziemy duży nacisk na sprzętowe wyposażenie szkoły. Do Twojej dyspozycji są dwie pracownie PC oraz sala Mac z profesjonalnym oprogramowaniem (lista programów). Otworem stoją także drzwi naszych dwóch studiów, w których wykorzystujemy sprzęt fotograficzny, filmowy i telewizyjny. W ręce grafików trafiają zaś tablety graficzne firmy Vacom. Jesteśmy też jednym z nielicznych miejsc w Warszawie z funkcjonującą ciemnią do fotografii analogowej. Całe wyposażenie jest dostępne do dyspozycji słuchaczy i studentów w godzinach pracy szkoły bez opłat. Dla ambitnych Istnieje możliwość korzystania ze studia poza godzinami pracy szkoły (po uprzednim umówieniu).

Rozpoznawalna marka szkoły reklamy z długą tradycją

W 1994 roku nasza szkoła reklamy jako pierwsza w Polsce zdobyła uprawnienia szkoły publicznej łącząc zainteresowanie tematyką marketingu, reklamy i PR, fotografii, grafiki i filmu z profesjonalnym podejściem do praktycznej edukacji nowych pokoleń specjalistów. Ponad 25-letnie doświadczenie i pozycja lidera na rynku gwarantują satysfakcję i zdobycie sprawdzonego zestawu kompetencji. Stale też staramy się podnosić poziom oferty edukacyjnej podążając za zmieniającym się rynkiem pracy. Szczycimy się ponad 5 tysiącami absolwentów i około 350 słuchaczy i studentów w każdym roku szkolnym / akademickim. Ta potężna armia absolwentów obecnych w firmach, agencjach i prowadzących własne biznesy powoduje, że szkoła stała się swoistą instytucją żywo zaangażowaną w życie kulturalne i artystyczne. Dzięki współpracy z organizacjami branżowymi jest także ważną marką w świecie marketingu promocji, PR’u i reklamy.

Szkoła bez barier, także finansowych

Naszą misją jest nie tylko praktyczna edukacja, ale stwarzanie nowych możliwości i przełamywanie barier. Każdego roku dajemy szansę najzdolniejszym kandydatom na bezpłatną naukę w naszej szkole artystycznej, zapraszając ich do udziału w konkursie stypendialnym. Koszty nauki u nas pozostają zawsze umiarkowane, zrównoważone (tabela opłat); utrzymujemy je na najniższym możliwym poziomie m.in. dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendiom studenckim fundowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednocześnie jesteśmy otwarci na młodzież z różnymi dysfunkcjami i schorzeniami (zespołem Aspergera, łagodniejszymi formami autyzmu i innymi) starając się tworzyć środowisko przyjazne ich rozwojowi. Wszyscy młodzi ludzie chcący się uczyć i rozwijać znajdują u nas swoje miejsce, wnosząc do naszej społeczności swoją specyficzną wrażliwość i zaangażowanie.

Polecana przez absolwentów

Każdego roku nasze szeregi zasila duża grupa osób, które o szkole dowiedziały się od znajomych, przyjaciół i rodziny – naszych aktualnych słuchaczy, kursantów i studentów, a przede wszystkim absolwentów. To dla nas duma i zaszczyt, że WSR staje się nie tylko miejscem spotkań przyjaciół, ale i towarzyszy kolejnym pokoleniem grafików, fotografów czy filmowców w ich drodze do sukcesu. Niezależnie od tego czy dowiedziałeś się o naszych szkołach od bliskich czy znajomych, czy też sam zdobyłeś pierwsze informacje – zapoznaj się z opiniami naszych absolwentów, ludzi, którzy doświadczyli nauki u nas!

Luźna, kreatywna atmosfera

Słuchacze i studenci bardzo cenią sobie przyjazną atmosferę panującą w szkole. Wpływa na to nie tylko artystyczny klimat placówki, ale także pomaga w adaptacji i nauce, szczególnie realizacji różnorodnych, tak indywidualnych, jak i zespołowych projektów. Wykładowcy starają się budować koleżeńskie relacje z podopiecznymi, co nie przeszkadza w rozwijaniu ich w relację mistrz - uczeń. WSR stawia także na integrację i współpracę słuchaczy i studentów, stąd często organizowane warsztaty, eventy, imprezy integracyjne i wystawy oraz legendarne wręcz plenery. Doświadcz tego osobiście także i Ty, przeżyj to sam :)

Przyjazne władze, dziekanat i sekretariat

Rozumiemy uciążliwości i trudności w załatwianiu spraw formalnych. Wychodzimy im naprzeciw. W łatwy sposób i zazwyczaj bez kolejki załatwisz u nas każdą „sprawę urzędową”, przez 7 dni w tygodniu, przez cały dzień, z weekendami włącznie, w dogodnych dla Ciebie godzinach, także popołudniu i wieczorem. Sekretariat szkoły i dziekanat uczelni - prowadzone przez profesjonalne i przyjazne, miłe dziewczyny - są otwarte cały czas, już pół godziny przed pierwszymi i aż do pół godziny po ostatnich zajęciach. Nigdy się przed słuchaczami i studentami nie zamykamy! Szczegóły znajdziesz w dziale kontakt.

Dogodna lokalizacja

Siedziba szkoły znajduje się w spokojnej, cichej, zielonej dzielnicy, na warszawskim Ursynowie, 5 minut na piechotę od stacji metra Imielin. Z centrum Warszawy to zaledwie 18 minut podróży metrem. Pozwala to zawsze szybko i sprawnie dotrzeć na zajęcia, omijając stołeczne zakorkowane ulice. Jeśli jednak decydujesz się na podróż samochodem to ucieszy Cię bliskość nieprzepełnionych, bezpłatnych parkingów. Szczegóły w dziale kontakt.

Warto zobaczyć:

Oceń:

10 powodów, dla których warto wybrać Warszawską Szkołę Reklamy

  • Aktualnie 4.99/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena: 5.0/5 (3093 głosy)