WSR i WWSH na targach w Mińsku

≡ 24 luty, 2015

W dniach 19-21 lutego, w Mińsku, obyły się międzynarodowe targi edukacyjne “Wykształcenie i Kariera”. To pierwsza nasza wizyta u wschodnich sąsiadów, więc byliśmy bardzo ciekawi zainteresowania studiami w Polsce. Okazało się, że chętnych jest sporo, ale i konkurencja nie mała. Poza miejscowymi szkołami zawodowymi i wyższymi spotkaliśmy kolegów z Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji i większości dużych miast z Polski. Tym co odróżnia białoruskie targi od naszych edycji jest bardzo widoczna obecność rodziców, którzy starają się zapewnić dzieciom jak najlepsze wykształcenie. Właśnie z tego wynika tak duże zainteresowanie zagranicznymi uczelniami. Spotkaliśmy też wiele osób z Kartami Polaka, dzięki czemu możemy spodziewać się iż niedługo zawitają w murach naszej szkoły, a my z pewnością powrócimy jeszcze z nasza ofertą na białoruską ziemię.

WSR i WWSH na targach w Mińsku