WSR - Przyjaciel Zespołu Szkół nr 3 im. 2 Armii Wojska Polskiego

≡ 28 grudzień, 2015

Zespół Szkół nr 3 im. II Armii Wojska Polskiego przy ul. Fryderyka Joliot-Curie w Warszawie hucznie obchodził 50-lecie istnienia szkoły. Główne uroczystości odbyły się 3 grudnia 2015 roku.

Dziesięciolecia działalności placówki pozwoliły wykształcić jej kolejne pokolenia, które wyraźnie wpłynęły na życie dzielnicy i miasta.

Szkoła może pochwalić się ponad 13 tys. absolwentów. Ponadto dwa lata temu Zespół Szkół uzyskał prestiżowy certyfikat Wars i Sawa Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych, a od lat uczestniczy też w projekcie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo firmowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i w unijnym programie Twój sukces w twoich rękach. W ostatnich dwóch latach realizowany był w niej także projekt Kultura w ekonomii, ekonomia w kulturze w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. To dlatego Warszawska Szkoła Reklamy zdecydowała się wesprzeć szkołę w działaniach edukacyjnych, głównie poprzez prowadzenie warsztatów przygotowujących młodych ludzi na rynek pracy.

Statuetka Przyjaciela Szkoły dla WSR

Obchody rozpoczęły się uroczystym wniesieniem pocztu honorowego i wykonaniem hymnu Polski. Nostalgiczną część programu stanowiły niezwykłe opowieści najstarszych absolwentów szkoły, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów powstawania placówki. Wśród licznych gości obecny był także Andrzej Sągin, pracownik WSR i kierownik naszego Biura Karier, który miał zaszczyt odebrać statuetkę „Przyjaciela Szkoły” przyznaną przez uczniów w podziękowaniu za liczne warsztaty przeprowadzone przez nasze BK.

Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia Szkole i życzymy kolejnych udanych jubileuszy!

WSR - Przyjaciel Zespołu Szkół nr 3 im. 2 Armii Wojska Polskiego