Zainaugurowaliśmy Letnią Wystawę Semestralną 2015/16

≡ 28 czerwiec, 2016

W miniony piątek 24 czerwca odbyła się inauguracja letniej wystawy semestralnej 2015/2016 „Mistrz i Uczeń”.

Letnia Wystawa Semestralna 2015/16

Tego wieczoru do Mazowieckiego Instytutu Kultury, pomimo piekielnego upału dotarło kilkudziesięciu gości. Wśród nich znalazł się dyrektor Sławomir Wojtkowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych, złożył podziękowania na ręce MIK za udostępnienie przestrzeni wystawienniczej i uroczyście otworzył wernisaż. Następnie głos zabrał prezes Artur Waczko, wyróżniając agencję SlowArt za zorganizowanie wernisażu oraz przedstawił tegorocznego mistrza. Wywołana na scenę Olga Warabida wyznała, że to dla niej wielkie wyróżnienie i zadedykowała je swoim uczniom. Nie zabrakło również przemowy Witolda Filipunasa reprezentującego MIK, który w imieniu dyrektor Iwony Wujastyk podziękował Warszawskiej Szkole Reklamy za profesjonalną współpracę przy kolejnym wspólnym przedsięwzięciu. Na zakończenie tej części spotkania Andrzej Sągin zachęcił do częstowania się winem i zapoznania się z wyróżnionymi pracami oraz wybraniem najlepszej z nich za pomocą rozdanych kart do głosowania.

A wybierać było z czego, bo na wystawie znalazło się ponad 70 dzieł autorstwa 46 różnych uczniów. W tym roku poziom prac był na tyle wysoki, że w związku z ograniczonym miejscem, część z nich postanowiliśmy wyświetlać na monitorach. W wyborze tej najlepszej pomagać miał specjalnie przygotowany na ten dzień katalog, będący przewodnikiem po świecie grafiki komputerowej, fotomanipulacji, digital paintingu, fotografii, reklamy drukowanej, typografii, identyfikacji wizualnej, malarstwa, animacji czy wizażu. Informator stanowił także okazję do zapoznania się z sylwetkami młodych twórców - zrozumienia ich motywacji, źródeł inspiracji i poznania artystycznych ambicji.

Letnia Wystawa Semestralna 2015/16

Po przeliczeniu głosów okazało się, że zdecydowanie największe wrażenie wśród zwiedzających wernisaż wywarła Lena Bedareva, która wystawiła wiele imponujących prac. Nagrodę prezesa WSR zdobyła Katarzyna Wiśniewska za zaprojektowanie grafiki do aplikacji mobilnej służącej do wymiany książek. Uhonorowana została także Maryna Kucherenko, którą docenił dyrektor szkoły Sławomir Wojtkowski za projekt reklamowy prasowej dla firmy Nike. Wszystkie trzy uczennice otrzymały książki, mające pomóc w ich dalszym rozwoju. W ostatniej części wieczoru na scenie pojawiła się Alina Skiba, która ręcznie wypisanymi dyplomami nagrodziła indywidualnie swoich studentów i słuchaczy.

Wystawę będzie można oglądać w Mazowieckim Instytucie Kultury na ul. Elektoralnej 12 jeszcze do 30 czerwca, a dyrekcja szkoły zapewniła, że w najbliższym czasie wyróżniające się prace pojawią się w wielu miejscach w Warszawie.

Zainaugurowaliśmy Letnią Wystawę Semestralną 2015/16