Prace uczniów WSR na ArtJarmaku

≡ 13 grudzień, 2016

17 grudnia w godzinach 11:00-20:00 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się ArtJarmak, w którego organizację zaangażowana jest nasza wykładowczyni - Katarzyna Szarek.

ArtJarmark 2016

ArtJarmak to oddolna inicjatywa grupy artystów, która polega na gromadzeniu dzieł i rękodzieł podarowanych przez ich autorów, a następnie umożliwieniu ich zakupienia na corocznym kiermaszu. Zgromadzone w ten sposób środki przekazywane są na rzecz artystów, których dotknęły w życiu przykre doświadczenia. Zapraszamy na to wydarzenie, tym bardziej że na tegorocznym jarmarku będzie istniała możliwość nabycia prac naszych studentów i słuchaczy, które znalazły się na poprzedniej wystawie semestralnej WSR.

Kogo wspiera ArtJarmark w tym roku?

Katarzyna Gajewska - ArtJarmark 2016Kasia Gajewska jest absolwentką Wydziału Grafiki, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, od lat zajmuje się malarstwem. Jej twórczość malarska została już doceniona w kraju i za granicą. Niestety, kariera artystyczna Katarzyny została przerwana w 2011 r. przez błędy lekarskie, zaniedbania ze strony służby zdrowia i komplikacje poporodowe. W ciągu ostatnich 5 lat przeszła łącznie 8 operacji, z których trzy nieudane pogorszyły jeszcze stan jej zdrowia. Po licznych konsultacjach w Polsce, lekarze uznali, że nie mogą jej pomóc i właściwie przestali się nią zajmować. Dopiero w tym roku przeprowadzono za granicą trzy niezbędne operacje zakończone sukcesem. Młoda artystka, tak dobrze rokującą jeszcze przed pięciu laty, chce wrócić do tego co było dla niej najważniejsze – do swojej pracy twórczej, do malarstwa. Przez pięć lat zmagania się z ciężką chorobą nie straciła nadziei i wciąż wierzy, że jej się to uda. Dalsze leczenie i rehabilitacja są jednak powolne i bardzo kosztowne. Jako osoba niezwykle skromna, Katarzyna sama nie odważy się prosić o pomoc, pomimo że na leczenie i badania w ciągu pięciu lat ona i jej bliscy stracili wszystkie środki, którymi dysponowali. Dlatego to my zwracamy się do Was o pomoc w jej imieniu. Obecnie stara się stanąć na nogi, podjąć rehabilitację i wrócić do pracy twórczej. Wierzymy, że z Wami uda nam się jej w tym pomóc!

Oceń:

Prace uczniów WSR na ArtJarmaku

  • Aktualnie 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena: 5.0/5 (1 głos)