WSR na 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda&Anima" w Krakowie

≡ 19 listopad, 2018

136 filmów konkursowych – 35 etiud studenckich z 15 krajów, 61 filmów animowanych i 40 produkcji polskich. Już we wtorek, 20 listopada rozpoczyna się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima w Krakowie. Nie zabraknie tam WSRowej ekipy ze specjalizacji: Animacja, Realizacja oraz Produkcja filmowa i telewizyjna - dla naszych Słuchaczy jest specjalna zniżka i karnety można nabyć już za 45 zł!

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie

Ilość karnetów dla WSR kurczy się w zastraszającym tempie, dlatego już teraz warto odezwać się do Alicji Witkowskiej, aby uczestniczyć w Festiwalu (poniżej znajdziecie kilka informacji jak zorganizować wyjazd oraz kontakt do Alicji).

Program festiwalu jest niezwykle bogaty. O Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura w konkursie Etiuda, powalczy 35 zakwalifikowanych do finału etiud. Z kolei w organizowanym po raz drugi konkursie animacji polskiej widzowie otrzymają niecodzienną okazję zobaczenia, jak wartościowe i różnorodne są animacje stworzone przez Polaków. ANIMA.PL obejmie 40 produkcji – z ponad 100 zgłoszonych. W tym konkursie statuetki Żmija wręczy jury, którego przewodniczącym jest polski twórca i pedagog Hieronim Neumann. Natomiast nagroda dla Artysty 25-lecia Festiwalu Etiuda&Anima trafi do rąk jednego z najbardziej uznanych twórców animacji poklatkowych Jana Švankmajera. Na festiwalu zobaczymy jego najnowszy pełnometrażowy film „Owady”.

W ramach imprez pozakonkursowych widzowie mogą przypomnieć sobie historyczne osiągnięcia kinematografii, a także zapoznać się z niedocierającymi na polskie ekrany współczesnymi krótko i długometrażowymi animacjami.

Program jubileuszowej edycji festiwalu zamkną liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. konferencja „Animacja, fabuła, dokument”, warsztaty animacji dla dzieci i warsztaty animacji abstrakcyjnej.

Jeśli chcesz dołączyć do grupy WSR i wziąć udział w wydarzeniu skontaktuj się z Alicją Witkowską (tel.: +48 606 289 979)

Jak zorganizować wyjazd?

WSR na 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda&Anima" w Krakowie